Blog kategorie
Piaskowanie - jaki kompresor?
Piaskowanie - jaki kompresor?

Jaki kompresor do piaskowania wybrać?

Na pewno niejedna osoba ze smykałką do majsterkowania i do różnego rodzaju prac warsztatowych, prędzej czy później staje przed wyborem najbardziej optymalnego sprzętu. Jeśli do tych prac zaliczymy piaskowanie, to wątpliwości rosną jeszcze bardziej, gdyż piaskowanie to proces wymagający. Coraz częściej, zamiast szukać dobrego fachowca, któremu oczywiście trzeba zapłacić, ludzie decydują się na zakup profesjonalnego sprzętu uzdatniającego powietrze. Poza tym, wcale nie jest łatwo znaleźć sprawdzonego fachowca, co również przyczynia się do większego zainteresowania wykonywaniem różnych prac na własną rękę. 

 

czytaj całość »
Jaki kompresor do malowania?
Jaki kompresor do malowania?

Jaki kompresor do malowania będzie najlepszy?

Trudno jest znaleźć kompresor, który będzie świetnie sprawdzał się do malowania wszystkiego, np. mebli, samochodu i jednocześnie malutkich elementów dekoracyjnych. Oczywiście są na rynku dostępne różne urządzenia i wymagają one dodatkowych akcesoriów, takich jak pistolety, filtry i węże. Na co więc zwrócić szczególną uwagę?

czytaj całość »
Projektowanie systemu sprężonego powietrza
Projektowanie systemu sprężonego powietrza

Projektowanie systemu sprężonego powietrza - zadzwoń do profesjonalisty!

System sprężonego powietrza jest bardzo złożony. Należy zawsze brać pod uwagę takie czynniki, jak dostępna przestrzeń, temperatura w pomieszczeniu, temperatura powietrza nawiewanego
i wywiewanego, warunki otoczenia, możliwości dostępu do prac konserwacyjnych, hałas itp. W związku z tym wskazane jest skonsultowanie się ze specjalistą ds. sprężonego powietrza w celu
określenia Państwa specyficznych potrzeb w tym zakresie, ponieważ nieprawidłowo zaprojektowane sprężarki oznaczają wyższe koszty energii, duże zużycie i sporadyczne spadki ciśnienia w sieci rurociągów. Chętnie pomożemy przy...

czytaj całość »
Lekki i poręczny kompresor
Lekki i poręczny kompresor

Czy istnieje lekki i poręczny kompresor?

Tak, idealny w zestawie, bezkonkurencyjnie lekki i wszechstronny SysMaster SYM 150-8-6 WXOF. Poręczny i lekki kompresor. Przy wadze zaledwie 13 kg i możliwości przyłączenia rolek do sprężarki, transport wszystkich elementów na budowie jest wyjątkowo łatwy i poręczny. Do tego jest wytrzymały. Wszystkie armatury są chronione przez systainer. Praca z zamkniętym systainerem zapewnia doskonałą ochronę wszystkich części i zmniejsza poziom hałasu. SysMaster udowadnia w ten sposób swoją wartość na placu budowy. Wielofunkcyjny kompresor SysMaster jest kompatybilny z innymi systainerami. Dzięki niemu stworzysz zestaw doskonale nadający się do transportu. Inteligentne sprzęgło pozwala zaoszczędzić czas, umożliwiając transport większej liczby urządzeń w tym samym czasie. Sprężarka, narzędzia i akcesoria są zawsze gotowe do użycia i bezpiecznie składowane.

czytaj całość »
Rozwiązania, które przekonują
Rozwiązania, które przekonują

Rozwiązania, które przekonują


ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE SPRĘŻONEGO POWIETRZA
Z JEDNEGO ŹRÓDŁA


Nasze portfolio produktów obejmuje wszystkie obszary związane ze sprężonym powietrzem: wytwarzanie, przygotowanie, rozprowadzanie i wykorzystanie sprężonego powietrza. Zawsze zwracamy uwagę na to, co jest ważne: Wasze zapotrzebowanie na sprężone powietrze oraz opłacalne funkcjonowanie Waszej firmy.

NASZE ROZWIĄZANIA

  • Efektywne i ukierunkowane na użytkownika produkty, od ich wytworzenia aż do użytkowania
  • Innowacje i dalszy rozwój portfolio zgodnie z wymaganiami klienta
  • Zarządzanie jakością w celu zapewnienia najwyższych standardów
Sprężarka, czyli...
Sprężarka, czyli...

Komponenty systemowe

Do sprężania powietrza dostępnych jest wiele różnych sprężarek. W przypadku sprężarek wyporowych stosowane są dwa główne typy urządzeń: sprężarki tłokowe oraz sprężarki śrubowe. Jedną z najważniejszych cech sprężarek tłokowych jest możliwość pracy przerywanej. Oznacza to, że ich czas pracy powinien wynosić maksymalnie 70% godziny. Natomiast sprężarki śrubowe są długodystansowcami wśród sprężarek. Ich zalety uwidaczniają się przy ciągłym zapotrzebowaniu powietrza. Natomiast ciągłe włączanie i wyłączanie negatywnie wpływa na długość okresu użytkowania sprężarki, ponieważ przez to nie jest osiągana lub nie jest utrzymywana konieczna temperatura robocza – w obiegu oleju dochodzi do wytrącania kondensatu. Skutkiem tego jest większe zużycie i krótsze przedziały czasu konserwacji. W większości przypadków zapotrzebowanie instalacji sprężonego powietrza w zakładach rzemieślniczych i w przemyśle składa się z obciążenia podstawowego i obciążenia szczytowego. W tym przypadku można idealnie połączyć oba systemy sprężania. Sprężarka śrubowa pokrywa obciążenie podstawowe, a sprężarka tłokowa obciążenie szczytowe.

Ustalanie potrzeb
Ustalanie potrzeb

Ustalanie potrzeb

W przypadku analizy niezbędnej ilości sprężonego powietrza należy wziąć pod uwagę wiele parametrów. Oczywiście odbiorniki sprężonego powietrza są pierwszą wielkością, która określa pewne zapotrzebowanie podstawowe. Ponadto należy obliczyć zarówno poziom ciśnienia, jak też straty w przewodach oraz ilości buforowe. Kolejnym ważnym składnikiem analizy zapotrzebowania jest klasyfikacja jakości niezbędnego sprężonego powietrza (jak np. wilgotność, zawartość oleju, cząstki, itp.).

Newsletter

Sięgnij po więcej!

Dołącz do newslettera i otrzymaj extra 150 punktów w naszym programie lojalnościowym oraz zyskaj dostęp do zamkniętych promocji.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl