Blog kategorie
Piaskowanie - jaki kompresor?
Piaskowanie - jaki kompresor?

Na pewno niejedna osoba ze smykałką do majsterkowania i do różnego rodzaju prac warsztatowych, prędzej czy później staje przed wyborem najbardziej optymalnego sprzętu. Jeśli do tych prac zaliczymy piaskowanie, to wątpliwości rosną jeszcze bardziej, gdyż piaskowanie to proces wymagający. Coraz częściej, zamiast szukać dobrego fachowca, któremu oczywiście trzeba zapłacić, ludzie decydują się na zakup profesjonalnego sprzętu uzdatniającego powietrze. Poza tym, wcale nie jest łatwo znaleźć sprawdzonego fachowca, co również przyczynia się do większego zainteresowania wykonywaniem różnych prac na własną rękę. 

Jaki kompresor do piaskowania wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem kompresora do piaskowania, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, na jaką skalę będziemy go używać. Czy jest to zakup do przydomowego warsztatu, czy prowadzimy działalność i kompresor będzie użytkowany do bardzo wielu prac przez dłuższy czas? Oprócz piaskarki, potrzebny będzie kompresor.

Jeśli kompresor do piaskowania będzie przez nas często używany, najlepiej jest wybrać kompresor śrubowy o wydajności 3-5 m3/min. (3000-5000 l/min). Umożliwia on skuteczne piaskowanie różnych powierzchni. W zależności od tego, jakie elementy chcemy poddać piaskowaniu, należy zaopatrzyć się w dysze o odpowiedniej średnicy. Do piaskowania elementów metalowych należy używać dysz o mniejszej średnicy. Jednocześnie potrzebne będzie wyższe ciśnienie robocze. Natomiast większe elementy, w tym części murów wymagają użycia dyszy o większej średnicy, jednak ciśnienie robocze musi być przy tym mniejsze.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze kompresora do piaskowania?

Ponadto ważna jest wielkość zbiornika. Parametry polecane na okazjonalne prace to minimum 300-500 l/min, biorąc pod uwagę ciśnienie robocze na poziomie 4-7 bar. Polecana tutaj wielkość zbiornika to przynajmniej 200 litrów. Jeśli natomiast potrzebujemy kompresora do intensywnej pracy, powinniśmy zainwestować kompresor śrubowy, który posiada zbiornik na sprężone powietrze o wielkości mniej więcej 500 litrów.

Podsumowując, przy wyborze odpowiedniej sprężarki, należy przede wszystkim zastanowić się, do jakiego celu będziemy jej używać. Jeśli mamy zamiar użytkować ją często, w celach zarobkowych, niezbędna będzie większa inwestycja. Jeśli natomiast kompresor do piaskowania ma służyć od czasu do czasu w domowym warsztacie, możemy sobie pozwolić na nieco tańszy model. 

Newsletter

Sięgnij po więcej!

Dołącz do newslettera i otrzymaj extra 150 punktów w naszym programie lojalnościowym oraz zyskaj dostęp do zamkniętych promocji.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl